Мистецтво як ліки

І стіни лікують

 

Мистецтво як ліки - адже коли людина пише, малює, ліпить з глини чи проявляє себе в інших видах мистецтва, це дає їй змогу розслабитися, розкритися. Мало того, творчість – ефективний метод зцілення психіки, подолання комплексів, стресів, депресій, пов»язаних з різними життєвими ситуаціями, хворобами чи травмами. Особливо цей метод, названий арт-терапією, дієвий у роботі з хворими дітьми і їхніми батьками.

 

Уперше, власне, поняття «арт-терапія»  використав художник Адріан Хілл у 19 ст., описуючи свій досвід лікування хворих на туберкульоз. Він зрозумів, що творчий процес допомагає його пацієнтам подолати недугу.

 

Ми також віримо, що мистецтво допоможе і маленьким пацієнтам Київського міського центру дитячої нейрохірургії – одужати, відновити сили і, зрештою, хоч ненадовго забути про свої хвороби.

 

Насамперед ми вирішили вдатися до живопису. Нам  зголосилися допомогти молоді талановиті художниці, студентки Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури Мельник Василина та Рунова Софія.

 

Вони розписали стіни центру яскравими, радісними і безпосередніми малюнками. Щоб це приміщення не асоціювалося з неспокоєм, болем, страхом, а вабило око - щоб малюнки відволікали дітей від неприємних маніпуляцій і відчуттів. Художниці намагалися створити доброзичливу атмосферу, відтворити в розписі казкову країну дитячих фантазій. Бо ж і стіни лікують.