Допомога дітям, які страждають на гідроцефалію

Допомога дітям, які страждають на гідроцефалію (водянку головного мозку)

 

Київський міський центр дитячої нейрохірургії отримав по програмі "Здоров׳я киян"  лікворо-шунтуючі системи для лікування гідроцефалії в дітей.

Проблема лікування гідроцефалії у дітей надзвичайно актуальна.  Завдання нейрохірурга  полягає в ранньому виявленні і лікуванні даної патології.

У м.Києві проживає близько 600 тис. дитячого населення.  Цілодобову ургентну допомогу дітям м. Києва надають лікарі-нейрохірурги  Київського міського центру дитячої нейрохірургії. Всі лікарі мають спеціалізацію з дитячої нейрохірургії.  Відділення дитячої нейрохірургії КМЦДН нараховує 20 ліжок. У даний час це єдине відділення  в системі Департаменту охорони здоров’я м. Києва, що надає ургентну нейрохірургічну допомогу дітям цілодобово.

Нещодавно Департаментом охорони здоров׳я  м. Києва по програмі "Здоров"я киян" для Київського міського центру дитячої нейрохірургії було закуплено лікворо-шунтуючі системи(імпланти) для лікування гідроцефалії у дітей. Раніше батьки за власні кошти були змушені купляти зазначені системи. Вартість їх не дешева, це в середньому  20-30 тис.грн. Тепер вони доступні безкоштовно для маленьких Киян, які страждають на водянку головного мозку. Імпланти всесвітньовідомої фірми "Medtronik".  Це суттєвий крок назустріч пацієнтові, назустріч людині з боку Держави.